Kolejne warzywne święto w naszym przedszkolu, tym razem przypadło na BURAKA. W związku z tym każdy w dniu 17.11.2017 r. przyszedł w ubraniu z elementami koloru czerwonego. Dzieci wspólnie z Paniami poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. „Dzień Buraka” obfitował w zabawy, wiersze, prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. W menu przedszkolnym też znalazł się burak. Piliśmy czerwony soczek z buraków, wszystkim bardzo smakował! Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo przyjemne i pożyteczne.