W roku szkolnym 2013/2014 nauczyciele pracują w oparciu o program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci "Od przedszkolaka do pierwszaka" autorstwa Iwony Brody, i „Nasze Przedszkole" autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby – Żabińskiej.które są zgodne z obowiązującą podstawą programową.

                       

Program „Optymistyczne Przedszkole” Misją naszego przedszkola jest promowanie uśmiechu i pogody ducha. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Optymistyczne Przedszkole”, którego celem jest wychowanie dzieci szczęśliwych i radosnych. Wszyscy uczymy się życzliwości, empatii, pomagania sobie i radzenia w trudnych sytuacjach. Optymistyczne przedszkole to także miejsce, gdzie każde dziecko może rozwijać talenty i zainteresowania.

Uczestniczymy w „Małym Programie Profilaktyki Próchnicy Zębów& i "Biały Ząbek”, dzięki któremu nasze przedszkolaki myją systematycznie zęby, a także poszerzają swoją wiedzę na temat sposobów zapobiegania próchnicy.

Realizujemy; Program „Silny i zdrowy przedszkolak” - z gimnastyki korekcyjnej, kształtujący prawidłowy rozwój fizyczny i prawidłową postawę ciała. Program ekologiczno-przyrodniczy, „Z ekologią na ty”, realizowany w grupie dzieci 5-6 letnich.

Realizujemy również zadania II edycji "Akademii Zdrowego Przedszkolaka" pod hasłem „Odporność wzmacniamy bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy”.