Przedszkole promujące zdrowie

Wypracowanie form pracy i działań wzmacniających wzajemny szacunek i akceptację poprzez:
-Uroczyste obchodzenie urodzin oraz uroczystości tj: Dzień Kobiet itp.
- Napisanie listu do chorego kolegi
- Przygotowanie ciasteczek dla kolegów i koleżanek z innych grup oraz pań.

Przez cały rok szkolny grupa „Smerfów "współdziałała w pracach w ogródku, dzieci dzieliły się zadaniami, poznawały konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów.
Grupa Biedronki zajęła się przygotowaniem „Wiosennego Kącika Przyrody”. Przedszkolaki sadziły oraz siały różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę, , cebulkę. Dzięki temu dzieci codziennie dbają o nasze roślinki oraz prowadzą liczne obserwacje.

W dniu 28.03.2019r. w gr. "Smerfy" odbyły się zajęcia otwarte pt. "Kwoka", które pokazały jak zwiększyć samodzielność dzieci i rodziców dotyczącą kompetencji emocjonalnych i społecznych.

W dniu 27.03.2019 r. grupa Żabki wzięła udział w Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu

W dniu 13 grudnia 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej "STEGU Arena" w Opolu odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKA Z MOS-em dla dzieci z opolskich przedszkoli. W imprezie wzięło udział około 220 dzieci, które świętowały Mikołajki w dość niekonwencjonalny sposób, na sportowo Dzieci wykonywały  konkurencje sportowe dostosowane do ich wieku i umiejętności oraz bawiły się przy muzyce. Na zakończenie młodzi sportowcy za aktywny udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej nagrodzeni zostali medalami i drobnymi, słodkimi upominkami .