Kiedy mrozik w styczniu trzyma,
kiedy jeszcze dobra zima.
Święto Dziadków obchodzimy,
szczęścia, zdrowia im życzymy.

W ten sposób rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w naszym przedszkolu w ostatnich dniach stycznia. Dzieci wraz ze swoimi Paniami przygotowały programy artystyczne oraz własnoręcznie wykonały upominki.
Najmłodsza grupa „Biedroneczek” zaprezentowała krótkie przedstawienie nawiązujące wartości takich jak: do miłość i szacunek , które przekazują dziadkowie swoim wnukom.
Grupa „Smerfów” przygotowała przedstawianie mające pokazać jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywają Babci i Dziadek.
Najstarsza grupa „Żabek” pokazała inscenizację „Czerwonego Kapturka” w nietypowej, komicznej odsłonie, wraz z tańcami ludowymi.
Wszystkie grupy z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, aby wyrazić swą miłość i wdzięczność kochanym dziadkom.