O nas

Przedszkole Publiczne Nr 44 powstało w 1977 rok., jako przedszkole zakładowe przy APC „Metalchem”. Wtedy mieściło się w budynku hotelu rodzinnego przy ul. Oświęcimskiej 88. Potem dodatkowo utworzono dwa oddziały w nowym budynku przy ul. Oświęcimskiej 94. Przedszkole liczyło 8 grup, po 30 dzieci w każdej grupie. Dyrektorem była mgr Henryka Kania. Z czasem do przedszkola uczęszczało coraz mniej dzieci i z 8 oddziałów pozostały 3.

1. Zamek Dmuchany

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy wspaniałą zabawą na zamku dmuchanym, który stanął na naszym placu zabaw. Skakanie na zamku było doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i integracji całej grupy, która w nowym składzie rozpoczęła kolejny rok w przedszkolu. Najmłodsza grupa „Biedroneczki” uczyła się cierpliwego czekania na swoją kolej i poznawała zasady bezpiecznej zabawy na podwórku.
Kto wie, może to są pierwsze spotkania z wielkim światem sportu i tak spodoba się naszym dzieciom to skakanie, że wyskaczą sobie złoty medal?

Przedszkole zatrudnia 19 pracowników w tym; 9 osób to nauczyciele wraz z dyrektorem, 10 osób to pracownicy administracji i obsługi.

Nauczyciele naszego przedszkola posiadają wysokie dodatkowe kwalifikacje zawodowe m.in.; Gimnastyka Korekcyjna, Logopedia, Język Niemiecki, Terapia Pedagogiczna, wychowanie w Rodzinie, Język Angielski.