Aktualności

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Jak co roku, pierwsze dni września upłynęły na adaptacji małych przedszkolaków z nowym otoczeniem oraz personelem. Starsze dzieci z uśmiechem powróciły do swoich kolegów, koleżanek oraz wychowawczyń.

„PRZEDSZKOLE – PIERWSZY KROK”

Wrzesień – nowy szkolny rok,
witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok.
Nasza pani na nas czeka,
pięknie do nas się uśmiecha.
Kraina przygód się otwiera
i wszystkie dzieci w podróż zabiera.
Teraz codziennie w naszej krainie
nic ciekawego nas nie ominie.
Będziemy śpiewać, czytać, malować,
Bawić się, tańczyć, z klocków budować.
Będziemy lepić z plasteliny ciekawe buźki, wesołe miny.
Będziemy ćwiczyć i podróżować, zwiedzać
i dziecięce marzenia realizować.
Dlatego nic się nie boimy
i śmiało dziś przed naszą panią stoimy.
Niech nas zabierze w tą podróż niezwykłą,
bo rok w przedszkolu minie zbyt szybko.

Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę

i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych

i  słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień

oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola:)

Nauczycielki

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI.

Zadanie wykonane.

Nominujemy do #challengeniebieskiemotyle2021: Przedszkole Publiczne nr 30 w Opolu oraz Przedszkole Publiczne nr 8 w Opolu. Życzymy Wam dobrej zabawy podczas realizacji challenge. Nas nominował Klub Osiedlowy "Metalchem". Za nominację bardzo dziękujemy!

25 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego 2020/2021. Wszystkie dzieci otrzymały książki ufundowane przez Radę Rodziców.

Żegnaj przedszkole kochane

„Hej przedszkole ukochane, co bez ciebie zrobię ja
Może jednak tu zostanę jeszcze rok a może dwa”
23 czerwca br. w godzinach popołudniowych na tarasie przedszkolnym, dobyło się uroczyste pożegnanie Starszaków, które w tym roku rozpoczną przygodę ze szkołą. W ten bardzo wyjątkowy dzieci żegnały się  piosenką i wierszem. Na zakończenie „Żabki” otrzymały pamiątkowy dyplom, tablo ze zdjęciami swoich kolegów, koleżanek z którymi spotkały się przez czas spędzony w przedszkolu. Każde dziecko otrzymało z rąk wzruszonych i dumnych Pań książeczkę z dedykacją. Rodzice, którzy najaktywniej angażowali się w pracę na rzecz naszego przedszkola również zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Następnie był czas na miły poczęstunek w postaci tortu z owocami. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, powodzenia oraz samych szóstek w szkole,  a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

W roku szkolnym 2017 nasze przedszkole przystąpiło do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. We współczesnym podejściu do zdrowia uwzględnia się całościową – holistyczną koncepcję, która traktuje zdrowie i człowieka jako „całość” . Na te całość składa się zdrowie fizyczne, psychiczne, duchowe, emocjonalne i społeczne. Natomiast na zdrowie ma ogromny wpływ styl życia i środowisko. W ostatnim stuleciu zgromadzono wiele dowodów, że edukacja i zdrowie są ze sobą nierozerwalnie związane. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz dobre samopoczucie społeczne i psychiczne zwłaszcza małego dziecka wpływa na - dobrą motywację do nauki i satysfakcję ze zdobytych umiejętności - dobre funkcjonowanie procesów poznawczych: myślenie, pamięć, uwagę, przyswajanie wiedzy i opanowywanie umiejętności - dobre relacje między członkami społeczności np. przedszkolnej.
W naszej placówce dbanie o zdrowie dzieci, jest jednym z priorytetów ,pragniemy poszerzać dotychczasowe działania promocji zdrowia w stronę świadomego  i ukierunkowanego procesu edukacyjnego. Chcemy by dzieci i rodzice byli współtwórcami i uczestnikami Przedszkola Promującego Zdrowie, gdyż każdy członek naszej społeczności ma  wpływ na jej klimat i atmosferę.
W roku szkolnym 2018-2019 podjęliśmy działania związane z promowaniem zdrowia psychicznego, przyczyniającego się do prawidłowego rozwoju dziecka poprzez:
- podniesienie kompetencji emocjonalnych i społecznych, dobre samopoczucie całej społeczności przedszkolnej.
- rozwój samoświadomości dzieci, umiejętności budowania poczucia własnej wartości, rozpoznawania i wyrażania swoich uczuć. Poznawanie konstruktywnych sposób wspólnego rozwiązania problemu oraz porządkowanie doświadczeń.
-zacieśnianie relacji i więzi emocjonalnych z rodziną.
-wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.