Aktualności

Szanowni Rodzice!

Mając na uwadze dobro dzieci i Wasze potrzeby w poniedziałek 15 kwietnia 2019 r. wznawiamy pracę przedszkola w okrojonym składzie nauczycieli i personelu obsługowego, dlatego w tym dniu prosimy przyprowadzić dzieci tylko w szczególnych przypadkach i poinformowanie dyrektora przedszkola o tym zamiarze, aby dyrektor mógł zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo.

We wtorek 16 kwietnia 2019 r. będą funkcjonowały trzy grupy ale również w niepełnym składzie pedagogów i personelu obsługowego. Jeżeli możecie Państwo jeszcze pozostawić dzieci pod Waszą opieką do środy 17 kwietnia 2019 r. to bardzo o to proszę. Szczególnie proszę rodziców, którzy nie pracują lub mają innych członków rodziny pod których opieką mogą pozostawić dzieci.

Aldona Pydych

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 44 „Promyk” w Opolu

21 marca dzieci ze wszystkich grup uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną, kwiatami i bębenkami, przemaszerowały ulicami naszego osiedla skandując hasła: „Wiosno przyjdź - Zimo odejdź".Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

W czwartek (7 marca) grupa Żabki wzieła udział w ostatnim spotkaniu projektu „Jestem mały opolanin”. Tym razem pierwsza część zajęć odbyła się pod hasłem „Śladami św. Wojciecha”. Pani przewodnik oprowadziła nas po ciekawych miejscach i przybliżyła ich historię. Około południa w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęliśmy warsztaty.
Udział w projekcie był interesującą przygodą. Poznaliśmy różne zagadnienia związane z kulturą, symboliką, historią i genealogią miasta. Usłyszeliśmy także legendy i ciekawostki związane z Opolem, a w czasie warsztatów śpiewaliśmy i tworzyliśmy niezwykłe rzeczy.

08 marca 2019 r. do naszego przedszkola, zawitali artyści z agencji artystycznej Kanon z Krakowa. Mieliśmy okazję zobaczyć w ich wykonaniu teatrzyk „Wiosenne porządki”. Aktorzy w humorystyczny sposób opowiedzieli o zwyczajach panujących wśród zwierząt w okresie wczesnej wiosny. Z ciepłych krajów wraca bocian, miś budzi się z zimowego snu, wiewiórka robi wiosenne porządki, do których zaprasza też nasze dzieci.

W dniu 25.02.2019r. w grupie Żabki odbyły się zajęcia otwarte.