Aktualności

W dniu 18.12.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyli w konkursie " Hej kolęda, kolęda" organizowanym przez Klub osiedlowy "Metalchem"

W poniedziałek 16.12.2019 rokuodbyły się Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały dzieci z grupy Żabki. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

W tym roku po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany w dniach11.12-12.12.2019r. kiermasz ozdób świątecznych. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i dziadków. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasiliły konto Rady Rodziców, która wykorzysta zebrane środki na potrzeby przedszkola.

W dniu 11.12.2019r. w przedszkolu odbyło się spotkanie Świąteczne w grupie Smerfy. Na przedstawienie zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Dzieci pięknie odgrywały swoje role oraz śpiewały kolędy. Rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i dumy z własnych pociech, zadbali o ładne stroje występujących. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały rodziców przygotowanymi prezentami.

We wtorek 10 grudnia w grupie „Biedronki”  odbyło się świąteczne spotkanie połączone z warsztatami artystycznymi. Na początku dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój prezentując krótki występ artystyczny: śpiewały kolędy, recytowały wiersze, a także tańczyły. Rodzice aktywnie uczestniczyli w naszym spotkaniu: śpiewali wspólnie z dziećmi kolędy. Po występach odbyły się warsztaty, na których dzieci wraz z rodzicami wykonali choinki. Mam nadzieję, że ta cudowna uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców

W roku szkolnym 2017 nasze przedszkole przystąpiło do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. We współczesnym podejściu do zdrowia uwzględnia się całościową – holistyczną koncepcję, która traktuje zdrowie i człowieka jako „całość” . Na te całość składa się zdrowie fizyczne, psychiczne, duchowe, emocjonalne i społeczne. Natomiast na zdrowie ma ogromny wpływ styl życia i środowisko. W ostatnim stuleciu zgromadzono wiele dowodów, że edukacja i zdrowie są ze sobą nierozerwalnie związane. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz dobre samopoczucie społeczne i psychiczne zwłaszcza małego dziecka wpływa na - dobrą motywację do nauki i satysfakcję ze zdobytych umiejętności - dobre funkcjonowanie procesów poznawczych: myślenie, pamięć, uwagę, przyswajanie wiedzy i opanowywanie umiejętności - dobre relacje między członkami społeczności np. przedszkolnej.
W naszej placówce dbanie o zdrowie dzieci, jest jednym z priorytetów ,pragniemy poszerzać dotychczasowe działania promocji zdrowia w stronę świadomego  i ukierunkowanego procesu edukacyjnego. Chcemy by dzieci i rodzice byli współtwórcami i uczestnikami Przedszkola Promującego Zdrowie, gdyż każdy członek naszej społeczności ma  wpływ na jej klimat i atmosferę.
W roku szkolnym 2018-2019 podjęliśmy działania związane z promowaniem zdrowia psychicznego, przyczyniającego się do prawidłowego rozwoju dziecka poprzez:
- podniesienie kompetencji emocjonalnych i społecznych, dobre samopoczucie całej społeczności przedszkolnej.
- rozwój samoświadomości dzieci, umiejętności budowania poczucia własnej wartości, rozpoznawania i wyrażania swoich uczuć. Poznawanie konstruktywnych sposób wspólnego rozwiązania problemu oraz porządkowanie doświadczeń.
-zacieśnianie relacji i więzi emocjonalnych z rodziną.
-wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.