Aktualności

W dniu 23.10.2019r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych.  Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości; stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce. Odświętny strój i wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor przedszkola z pomocą ,,zaczarowanego” ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom z książeczką i medal, które będą dzieciom towarzyszyły przez kolejne lata edukacji przedszkolnej. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczny udział w uroczystości pasowania na przedszkolaka i wspólną zabawę.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z opolskich przedszkoli przejęły klucze od miasta z rąk wiceprezydenta Opola Mirosława Piechury. Oprócz wspólnej zabawy na opolskim rynku, barwnego korowodu i śpiewania hymnu opolskiego przedszkolaka odbyły się obrady z przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Ociepą. Dzieci ustaliły, że chcą darmowych przejazdów komunikacją miejską, by ograniczyć ruch aut w mieście, proszą o rozbudowę ścieżek rowerowych w mieście. Specjalne zaproszenie poprzez uchwałę otrzymał także prezydent Opola, który ma odwiedzać przedszkola......na rowerze.

Dnia 24 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały zakupione przez Radę Rodziców książki i dyplomy ukończenia przedszkola. Dla sześciolatków było to wyjątkowe pożegnanie, ponieważ od września rozpoczną naukę w szkole. Były życzenia, podziękowania, kwiaty a nawet łzy wzruszenia.

Dziękujemy dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020.Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Jak co roku, pierwsze dni września upłynęły na adaptacji małych przedszkolaków z nowym otoczeniem oraz personelem. Starsze dzieci z uśmiechem powróciły do swoich kolegów, koleżanek oraz wychowawczyń.

 

 

„PRZEDSZKOLE – PIERWSZY KROK”

Wrzesień – nowy szkolny rok,
witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok.
Nasza pani na nas czeka,
pięknie do nas się uśmiecha.
Kraina przygód się otwiera
i wszystkie dzieci w podróż zabiera.
Teraz codziennie w naszej krainie
nic ciekawego nas nie ominie.
Będziemy śpiewać, czytać, malować,
Bawić się, tańczyć, z klocków budować.
Będziemy lepić z plasteliny ciekawe buźki, wesołe miny.
Będziemy ćwiczyć i podróżować, zwiedzać
i dziecięce marzenia realizować.
Dlatego nic się nie boimy
i śmiało dziś przed naszą panią stoimy.
Niech nas zabierze w tą podróż niezwykłą,
bo rok w przedszkolu minie zbyt szybko.

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

18 czerwca 2019r. odbyła się w naszym Przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego .

Pani dyrektor Aldona Pydych powitała zebranych rodziców. Podziękowała za współpracę i wręczyła podziękowania rodzicom, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie przedszkola.

Następnie rozpoczął się występ starszaków. Były wiersze i piosenki, a na samym początku najważniejszy punkt uroczystości taniec ”Polonez”. Starszaki uroczyście przeszli w parach, czwórkach i w kółeczku krokiem polskiego tańca narodowego.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy.

Życzymy wszystkim absolwentom przedszkola wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

 

W roku szkolnym 2017 nasze przedszkole przystąpiło do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. We współczesnym podejściu do zdrowia uwzględnia się całościową – holistyczną koncepcję, która traktuje zdrowie i człowieka jako „całość” . Na te całość składa się zdrowie fizyczne, psychiczne, duchowe, emocjonalne i społeczne. Natomiast na zdrowie ma ogromny wpływ styl życia i środowisko. W ostatnim stuleciu zgromadzono wiele dowodów, że edukacja i zdrowie są ze sobą nierozerwalnie związane. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz dobre samopoczucie społeczne i psychiczne zwłaszcza małego dziecka wpływa na - dobrą motywację do nauki i satysfakcję ze zdobytych umiejętności - dobre funkcjonowanie procesów poznawczych: myślenie, pamięć, uwagę, przyswajanie wiedzy i opanowywanie umiejętności - dobre relacje między członkami społeczności np. przedszkolnej.
W naszej placówce dbanie o zdrowie dzieci, jest jednym z priorytetów ,pragniemy poszerzać dotychczasowe działania promocji zdrowia w stronę świadomego  i ukierunkowanego procesu edukacyjnego. Chcemy by dzieci i rodzice byli współtwórcami i uczestnikami Przedszkola Promującego Zdrowie, gdyż każdy członek naszej społeczności ma  wpływ na jej klimat i atmosferę.
W roku szkolnym 2018-2019 podjęliśmy działania związane z promowaniem zdrowia psychicznego, przyczyniającego się do prawidłowego rozwoju dziecka poprzez:
- podniesienie kompetencji emocjonalnych i społecznych, dobre samopoczucie całej społeczności przedszkolnej.
- rozwój samoświadomości dzieci, umiejętności budowania poczucia własnej wartości, rozpoznawania i wyrażania swoich uczuć. Poznawanie konstruktywnych sposób wspólnego rozwiązania problemu oraz porządkowanie doświadczeń.
-zacieśnianie relacji i więzi emocjonalnych z rodziną.
-wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.