Aktualności

W dniu 29.06.2019r. wybraliśmy się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej " Hocioka" w Staniszczach Małych. Mieliśmy okazję przenieść się na chwilę na Dziki Zachód. Poznaliśmy sposób życia Indian, ich pracę, codzienne zajęcia, zabawki przygotowane dla małych Indian, a także zwiedzaliśmy tipi. Indianie przygotowali dla nas wiele ciekawych zajęć i konkursów. Mieliśmy nawet możliwość strzelania z łuku. Na koniec spotkania zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

 

W dniu 28.05.2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach w Zaczarowanym Świecie - Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Przedszkole dla wszystkich przyjazne...".

23 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa Biedronki, zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

W dniu 27 maja w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

 

 

Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj święcenia palm, znany już w Polsce od czasów średniowiecza. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy każdego roku obchodzona jest przez chrześcijan Niedziela Palmowa, stąd też są to święta wielobarwne, wyjątkowe i w pewnym stopniu magiczne. W bieżącym roku w kwietniu w naszym przedszkolu był przeprowadzony konkursu na „Najpiękniejszą palmę”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnej palmy wielkanocnej. Przygotowanie palmy miało szczególną wartość, gdyż każda z nich była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.

Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich zaangażowanych dzieci i ich rodziców oraz pań wychowawczyń za udział w przygotowaniu palmy jak i udział w konkursie wielkanocnym. Życzymy wszystkim, by płynąca radość ze spotkania w świątyni była niewyczerpanym źródłem miłości, nadziei i pokoju.